Novinky
26.02.2019
E-shop v novém kabátě a novinky pro 2019
Do roku 2019 jsme vstoupili s inovativním designem našeho e-shopu. Nové technologicky nejvyspělejší rozhraní přináší našim zákazníkům intuitivní ovlád... číst celé
21.02.2019
ELEKTROMOBIL Z ROKU 1899
  Elektrické auto z roku 1899   Automobil Egger Lohner Mylord Coupé byl jedním z prvních elektro automobilů Světa. Značka LOHNER, která započala ... číst celé
21.02.2019
Sleva 40% z ceníkových cen FG-forte baterie
Do vyprodání letních zásob sleva až 40% z ceníkových cen na Baterie FG-forte pro cyklické (trakční - pohonné baterie jako jsou manipulační technika,el... číst celé
Zobrazit všechny novinky

PŘIJÍMÁME ONLINE PLATBY

       Loga kreditních karet

 

 

Stratifikace
 

Stratifikace Pb akumulátorů s volným elektrolytem

V olověné kyselinové baterii je elektrolyt směsí demineralizované vody a kyseliny sírové. Stratifikace nastává v okamžiku, kdy se voda a kyselina oddělí tak, že těžká kyselina je koncentrovaná na dně akumulátoru, což způsobuje, že horní polovina olověných desek je neaktivní. Horní část desky akumulátoru bude sulfátována kvůli vyčerpanému elektrolytu a spodní část podléhá ztrátě kapacity a korozi z důvodu přetížení zmenšené aktivní plochy!

Stratifikace nastane, pokud je baterie udržována ve stavu nabití nižším než je 80% kapacity a nikdy nemají příležitost dosáhnout plného nabití (způsobují zkrácené nabíjecí cykly, tzv. mezidobíjení slabších akumulátorů nebo poruchy nabíječe, případně alternátoru). Může to být také důsledkem samovybíjení v kombinaci s dlouhodobým skladováním akumulátoru, ale také situacemi, jako je jízda na krátké vzdálenosti při běhu stěračů a elektrického ohřívače apod.

Stratifikaci je možné napravit vyrovnávacím nabíjením: plyn, vyvolaný vysokým nabíjecím napětím, smíchá elektrolyt a navrátí aktivní poše funkci.

 

Stratifikace v AGM a GEL akumulátorech VRLA

Ventily Regulované baterie obsahují imobilizovaný elektrolyt v jehož důsledku toho se tento fenomén nevyskytuje u gelových baterií. U baterií AGM se stratifikace vyskytuje pouze u velmi vysokých stacionárních baterií. Tyto baterie jsou obvykle umístěny v nakloněné poloze.

 


Technická podpora a servis

Servis a údržba akumulátorů a nabíječů

Informace pro diagnostiku závady akumulátorů

 

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

+420 777 324 279
(Po - Pá 8:00 - 16:30)
obchod@bch-battery.cz

Battery Charger CZ
Sokolská 422
760 01 Zlín

IČ: 73275344
DIČ: CZ8005295683
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Battery Charger CZ   2000 - 2019  Váš profesionální partner v oblasti akumulátorů a nabíjecí techniky