Novinky
21.02.2019
ELEKTROMOBIL Z ROKU 1899
Elektrické auto z roku 1899
Automobil Egger Lohner Mylord Coupé byl jedním z prvních elektro automobilů Světa. Značka LOHNER, která započala ...
číst celé
13.06.2014
Zboží zasíláme také na Slovensko
Zákazníci nakupující ze Slovenské Republiky a EU mají možnost zakoupit naše zboží a my jim jej dodat našimi přepravními partnery
Platba za zboží je...
číst celé
- Úvod
- MĚNIČE NAPĚTÍ
- Ostrovní měniče (Off-grid)
- Victron Energy
- Phoenix
- Victron Energy Ethernet Remote - Vzdálené sledování přístrojů a baterií Victron Energy
Victron Energy Ethernet Remote - Vzdálené sledování přístrojů a baterií Victron Energy

- Kompletní specifikace
- Parametry
- Hodnocení 0
- Komentáře 0
- Ke stažení
Victron Energy Ethernet Remote - Vzdálené sledování přístrojů a baterií Victron EnergySkladem3 337 Kč/ ks2 758 Kč bez DPH
Kompletní specifikace
Zařízení Victron Ethernet Remote (VER ) umožňuje pomocí GSM/GPRS/LAN modemu vzdálené sledování a ovládání měničů/nabíječek řady MultiPlus, Quattro a měničů řady Phoenix nebo umožňuje vzdálené sledování stavu baterií pomocí sledovače stavu baterií řady BMV.
S tímto zařízením máte systém plně pod kontrolou ať jste kdekoli! Možnost příjmu automatických alarmových hlášení a varování i běžného sledování systému pomocí krátkých textových zpráv (SMS). Dále je zde možnost on-line číselného i vizuálně dokonalého grafického sledování (monitoringu) aktuálních i historických stavů pomocí PC kdekoli, kde je přístup k internetu! Velkou výhodou je nejen sledování, ale i možnost vzdáleného softwarového přenastavování sledovaného zařízení MultiPlus, Quattro nebo Phoenix invertorů.
Oproti podobnému zařízení VGR 2 můžete na VER napojit buď zařízení s VE Bus (měnič/nabíječku MultiPlus, Quattro , menič Phoenix) nebo sledovač stavu baterie řady BMV, nikoli ale obě zařízení současně! Dalším rozdílem je, že vzdálené sledování a správa může probíhat i pomocí LAN sítě (Ethernet) s kabelem, nikoli pouze přes mobilní telefon (GSM) a GPRS službu.
POPIS FUNKCÍ
1. Komunikace pomocí SNMP protokolu (LAN síť)
2. Komunikace pomocí SMS zpráv
Odesláním SMS zprávy ze svého mobilního telefonu v předepsané formě získáme obratem zpět od GSM/GPRS/LAN modemu SMS zprávu s požadovanými informacemi o aktuálním stavu systému. Například odesláním SMS ve formátu vebus získáte zpět info o stavu zařízení s VE bus (např. měnič/nabíječka MultiPlus):
System state: charge-bulk (současný stav: rychlé nabíjení baterie)
Alarms: none (alarmy: žádné)
Warnings: none (varování: žádné)
DC: 25.54V 11.76A out (charakter stejnosměrného DC výstupu do baterie: 25.54 V a 11.76 A)
AC in: 239.7V 1.6A 50.1Hz (charakter střídavého AC vstupu: 239,7 V 1,6 A a 50,1 Hz)
AC out: 239.7V 0,0A 50,0Hz (charakter střídavého AC výstupu: 239,7 V 0,0 A a 50,0 Hz)
Obdobně lze získat data z paralelně zapojeného sledovače stavu baterií řady BMV o stavu baterie, například:
Battery: 26.6V, - 0.17A (napětí baterie 26,6 V, odběr energie z baterie 0,17 A)
Level: 98%, -8Ah (stav nabití baterie 98%, odebrané množství energie 8 Ah)
TTG: 240h (čas do úplného vybití baterie 240 hodin)
K sledování stavu baterie je nutno dokoupit propojovací sadu BMV-60XS (není součástí sady VGM 2). GSM/GPRS/LAN modem tak může být napojený pouze na zařízení s VE bus (MultiPlus, Quattro, Phoenix invertor) nebo pouze na sledovač stavu baterie BMV nebo současně na oboje.
Pro zprovoznění GSM/GPRS/LAN modemu je nutno použít SIM kartu s deaktivovaným PINem (není součástí VER).
3. Připojení k internetu pomocí GPRS připojení aktivovanou SIM kartou
Aktivací této služby lze GSM/GPRM modemem automaticky kontinuálně zasílat aktuální stavy vašeho systému na vzdálenou správu Victron. Zde jsou data zdarma zpracována a vizualizována. Po vytvoření účtu (zdarma) se lze připojení kdekoli na světě s možností sledovat aktuální stav systému a jeho historie v číselné i grafické podobě. Možnost vizualizace napětí, proudu, frekvence atd. v denních, týdenních nebo měsíčních intervalech.
Na webu www.victronenergy.cz v záložce Login a v odkaze Vzdálená správa Victron je možno se nezávazně připojit a shlédnout několik reálně existujících a sledovaných systémů (uživatelské jméno: demo@victronenergy.com, heslo: vrmdemo).
4. Možnost vzdáleného softwarového přenastavování
sledovaného zařízení s VE bus, tedy MultiPlus, Quattro a Phoenix inverter. To se provádí stažením stávajícího nastavení, jeho následnou úpravou volně a bezplatně dostupným programem VE Configure II a opětovným nahráním a uložením do zařízení MultiPlus, Quattro nebo Phoenix invertoru. Vše v součinnosti se SMS zprávami z vašeho mobilního telefonu.
Možnost přikoupení venkovní antény Anténa 4dBi pro VGR 2 a VER při slabém signálu.
OBSAH SADY
1 x vlastní GSM/GPRS/LAN modem
1 x ethernet adapter
2 x montážní prvek pro upevnění GSM/GPRS/LAN modemu na zeď
1 x GSM anténa na GSM/GPRS/LAN modem
1 x kabel napájení s pojistkou pro GSM/GPRS/LAN modem
1 x MK2.2a rozhraní
1 x komunikační kabel mezi GSM/GPRS/LAN modemem a MK2.2a rozhraní
1 x redukce (napojení na switch nebo router)
1 x USB kabel pro nastavování GSM/GPRS/LAN modemu pomocí PC
1 x manuál
VOLITELNÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ
- UTP kabel RJ45 pro propojení MK2.2a rozhraní s VE Bus sledovaného zařízení (MultiPlus, Quattro, Phoenix Invertor)
- propojovací sada BMV 60XS
- Anténa 4dBi pro VGR 2 a VER
SPECIFIKACEE
Napojení přes MK2.2a určeno pro zařízení s VE bus: všechny měniče/nabíječky MultiPlus a Quattro a vybrané měniče Phoenix
Napojení na sledovače řady BMV: pomocí propojovací sady BMV-60XS (není součástí VER)
Rozměry GSM/GPRS/LAN modemu (výška x šířka x ): 73 x 54,5 x 25,5 mm
Hmotnost GSM/GPRS/LAN modemu: 89 g
Napájecí napětí: 5,5 – 32 V (napájení GSM/GPRS/LAN modemu je možno pouze DC napětím v rozsahu 5,5 – 32 V!)
Spotřeba energie: 0,48 A při 5,5 V
Spotřeba energie při připojení na GSM síť: 90mA při 12VDC and 50mA při 24 VDC
Parametry
VýrobceVictron Energy
Kód výrobce [označení]Victron Global Remote 2
Vstupní napětí [VDC]6,5 - 95
Materiál krytuHliník
Pracovní napětí [VDC]5,5 - 32
Rozsah provozních teplot [°C]-30 až 75
USB Port [Výstup]:standardní USB 2.0, typ konektoru Mini-B
LAN připojenístandard IEEE 802.3, 10Base-T, typ konektoru RJ45
Délka [mm]54,5
Šířka [mm]25,5
Výška [mm]73
Hmotnost [kg]0,09
Ke stažení
Zboží zařazeno v kategoriích
MĚNIČE NAPĚTÍ
Měniče napětí DC/AC Sinus
Monitoring stavu zařízení
Victron Energy
Ostrovní měniče (Off-grid)
Hybridní měniče
Victron Energy
Monitoring stavu akumulátorů
Ovládací panely a rozhraní
Hybridní měniče DC/AC 12V
Hybridní měniče DC/AC 24V
Hybridní měniče DC/AC 48V
Victron Energy
Victron Energy
Ovládací panely a rozhraní
Hybridní měniče DC/AC 12V
Hybridní měniče DC/AC 24V
Hybridní měniče DC/AC 48V
Phoenix
Quattro
Phoenix
Quattro













